Ekonomi

XRP fiyatı neden yükseldi?

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP Coin son zamanlarda en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bugün erken saatlerde XRP fiyatı 11 haftalık ortalamanın ardından 0,60 doların üzerine çıkmayı başardı.

Bazı yorumlara göre bu yükseliş eğiliminin ardındaki temel faktör DalgalanmaABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC) ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC) arasındaki dava olumlu yönde ilerleyebilir.

Ripple – SEC durumu ve XRP fiyatı

Ripple, SEC ile yıllardır süren davasında şu ana kadar üç kısmi zafer elde etti. Ripple’ın bu zaferleri önümüzdeki baharda yapılacak duruşmada ona avantaj sağlıyor. Bunun XRP fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Düzenleyici otoriteye karşı en son 28 Ekim 2023’te açılan davada binlerce XRP yatırımcısını temsil eden tanınmış ABD’li avukat John DeatonPaylaşımında Amerikalı ünlü hukuk uzmanı X. Deaton hakkında çarpıcı bir paylaşım yaptı. Joseph Grundfest Bana yazdığı bir mektubu hatırlattı. Deaton’ın gönderisine göre Grundfest eski SEC komiseriydi. Jay ClaytonBirçok masum bireye zarar verebilecek sistemik ve uluslararası bir risk oluşturacağı için Ripple’a karşı dava açmamasını tavsiye etti.

XRP fiyatı ve Piyasa konsolidasyonu

Ripple’ın etkileyici performansının, önde gelen dijital varlıkların çoğunun ya hafif artışlar gösterdiği ya da dün (31 Ekim) itibarıyla yaklaşık seviyelerde işlem görmeye devam ettiği bir piyasa konsolidasyonunun ortasında geldiğini belirtmekte fayda var.

Bu haberin yazıldığı sırada XRP fiyatı 0,60 dolar civarında seyrediyordu.

Bu yazı ilk olarak Paranfil’de yayınlanmıştır.

haberpursaklar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu